< Předchozí knížka Zpět na výpis knížekNásledující knížka >Jarmila Loukotková: Navzdory básník zpívá (2)Betty MacDonald: Vejce a jáČtenářský deník

Jarmila Loukotková: Navzdory básník zpívá

Doba děje: 15.století

Místo děje: Paříž, Francie, vyhnanství

Obsah díla:

Hlavní postavou je básník Francois Montcorbier Violin studující na Pařížské univerzitě, na které se brzo stane mistrem. Básník je to velmi oblíbený, dokonce i králem Karlem VII. , ale i chudinou pro své rebelantství. Kniha je rozdělena na tři části podle etap jeho života, a to na – Žák, Psanec, Šibeničník.

Francois od narození jen se svou matkou (otec mu zemřel na mor) v chudobě. Proto si jako témata bere chudobu a rebelantství. Poté co dospěje musí pro své rebelantství a pověst děvkaře opustit Paříž. Prožije pět let ve vyhnanství a zažívá toho opravdu mnoho. Mnohdy více než jiní za celý svůj život.

Před návratem do Paříže je dvorním básníkem u Karla Orleánského a Jana Bourbonského a stane se nepřítelem církve, za to je velmi oblíbený u žen. Ovšem po návratu je opět vykázán, třikrát unikne vězení a třikrát trestu smrti. Je zamilován do Kateřiny,ale díky jeho opětovném vyhoštěním svou lásku nemůže projevit, teprve až po deseti letech, kdy Kateřinu získá jako svou jedinou lásku.


Přidal: tess.for 26.02.2008
Zobrazit podrobnosti
Počet slov: 169
Zhlédnuto: 6173 krát
< Předchozí knížka Zpět na výpis knížekNásledující knížka >Jarmila Loukotková: Navzdory básník zpívá (2)Betty MacDonald: Vejce a jáČtenářský deník