< Předchozí knížka Zpět na výpis knížekNásledující knížka >Romain Rolland: Petr a LucieRomain Rolland: Petr a LucieČtenářský deník

Romain Rolland: Petr a Lucie

Doba děje: období 1.světové války r.1918

Místo děje: Paříž

Postavy:

Petr-pochází z bohaté měštanské rodiny, upřimný, snílek. Lucie-naopak pochází z chudé rodiny,skromná,živí se malováním obrázků.

Obsah díla:

Příběh trvá od středy 30. ledna do osudového Velkého pátku 29. března 1918. Za měsíc má Petr odjet na frontu.Cestuje metrem a poprvé uvidí Lucii a zamiluje se do ní. Jeho myšlení se mění, snaží se Lucii najít. Petr Lucii najde a po pár schůzkách se z nich stávají milenci. Oba milenci přestávají vnímat svět kolem a žíjí jen pro sebe. Petr s Lucíí si slíbí, že se zasnoubí. Trápí je představa, že Petr bude odvolán do války, ve které už bojuje i jeho starší bratr Filip. Na Velký pátek odchází do kostela, kde při výbuchu padá silný pilíř, o který se opírali a oba dva zde tragicky umírají v objetí.

Úryvek z knihy:

„ Nic neznamená utrpení, nic neznamená smrt, jestliže vidíme, proč trpíme, proč umíráme“.

Znaky díla:

Psychologická novela popisující milostný příběh na pozadí 1.světové války.

Můj názor:

Kniha je velmi čtivá, dokáže uspokojit i náročného čtenáře. Mohla by být zajímavá pro obě pohlaví díky námětu. Autorova poetická duše a lidství dokážou oslovit každého citlivého čtenáře. Kniha nutí přemýšlet, není prvoplánová.

Přidal: carlos 09.12.2012
Zobrazit podrobnosti
Počet slov: 185
Zhlédnuto: 4363 krát
< Předchozí knížka Zpět na výpis knížekNásledující knížka >Romain Rolland: Petr a LucieRomain Rolland: Petr a LucieČtenářský deník