Příprava powerpointové prezentace (Popis)

Máte-li za úkol vypracovat prezentaci v programu Power Point, nežeňte se zbrkle hned do psaní textů. Nejdříve si pečlivě nastudujte dané téma. Ne, zkopírovat Wikipedii opravdu nestačí.

Udělejte si osnovu toho, o čem chcete psát. Poté si spusťe Power Point. Na první snímek napište název prezentace, vaše jméno a aktuální datum. Na ostatní zaznamenejte nejdůležitější údaje vašeho výkladu. Pamatujte, lidé vás budou mnohem raději poslouchat, než číst dlouhé texty. Nezdržujte se formátováním. Průběžně práci ukládejte.

Na papír, nebo ještě lépe do textového editoru si napište čísla snímků a k nim, co u nich budete říkat. Stačí body, kdo však potřebuje, nechť si napíše celé texty. Zkuste si celou prezentaci nahlas přeříkat.

Jste-li spokoleni, dejte se směle do formátování a přidávání obrázků. U každého, který není váš, musíte uvést jméno autora. Dbejte na co největší kontrast mezi pozadím a textem. Ne vše, co je vidět u vás na obrazovce, bude dobře čitelné při promítání projektorem. Nedoporučuji jako podklad obrázek, písmo na něm je málo výrazné. Pro všechny snímky prezentace volte jednotný styl.

Vyvarujte se zbytečných složitých efektů. Jednak nemusí ve starších verzích Office fungovat tak, jak byste si přáli, dále odvádějí pozornost posluchače a v neposlední řadě zvyšují datový objem výsledného slouboru.

Je-li všechna práce na prezentaci hotová a vy jste se na svou práci hrdí, uložte projekt s příponou „.ppt“, nebo „.pps“. Spoléhat na to, že vám každý počítač otevře novější formát „.pptx“ není dobré. Vytiskněte si své poznámky a naučte se je nejlépe nazpamět.


Přidal: Tonda

Zobrazit podrobnosti
Počet slov: 347
Zhlédnuto: 2875 krát
Datum publikování: 3. 9. 2012