Místo, které mám rád/a (Líčení)

Jednou do roka navštěvuji Bohumín. V tomto moravském městečku je spousta krásných míst, která mám ráda. Bydlí zde má prababička, prateta a spousta dalších milých lidiček, na které se vždy těším.

Spím u prababičky v pokoji, kde dříve bydlela moje maminka se svým bratrem. Staré věci tu dýchají a vypráví mi příběhy, jež viděly a jež se jim staly. Červený koberec jako rubín naříká na vypálenou ranku, kterou mu kdosi způsobil zapálenou prskavkou. Rozbitá harmonika zpívá jemnou melodii a já sedím v měkkém křesle a naslouchám všem věcem a věcičkám.

Nedaleko odsud je další krásné místo, velký park, kde mi větřík pročesává vlasy, zatímco mně cestička ukazuje krásy parku. Z výšky na mne shlíží staré stromy a pozorují mne. Další zelení obři a trpaslíci si šeptají nejnovější novinky. Do všech debat se zapojují i ptáčci. Ti potom zprávy předávají dál papouškům, kteří tráví svůj veškerý čas ve voliérách, aby také něco z toho okolního světa měli. Papoušci a ptáčci, kteří se o zprávičky nezajímají, zpívají pro návštěvníky parku překrásné písně jako operní zpěváci. Do toho vyskakují malé děti, které si hrají na prolézačkách, houpačkách a pískovišti, nejsou to ovšem jenom děti. Uprostřed těchto prolézaček je houpačka, která tam na mě čeká, až ji zase provětrám a vezmu na procházku napříč vzduchem.

Když se chci osvěžit, navštívím moderní budovu, jež září jako zapadající slunce. Uvnitř je spousta vody, je to totiž aqvapark, sice ne moc velký, ale já ho mám ráda. Je tu velký oranžový had, po kterém se sklouznu rovnou do vody, ta má velkou radost, že jsem ji přišla navštívit, a tak mi vlepí velkou pusu na tvář, až z toho mám mokrý celý obličej. V dalším bazénu jsou skokánky a pod nimi nic než velká hloubka a tichá voda. Když nechci být mezi čtyřmi zdmi, vyplavu ven, kde se na mě usmívá buď sluníčko, anebo měsíček a jeho pomocnice hvězdičky.

Bohumín mi přirostl k srdci, možná je to díky úžasným místům, nebo milým lidem a rodině, anebo také obojí. Pokaždé, když sem jedu, se těším, až uvidím vše, co mám ráda. A když odjíždím, nemůžu se dočkat dalšího shledání s tímto městečkem.


Přidal: Nejka

Zobrazit podrobnosti
Počet slov: 509
Zhlédnuto: 5487 krát
Datum publikování: 21. 12. 2012