Afrika (Výklad)

Afrika je třetí největší kontinent na Zemi po Americe a Asii. Nachází se na severní, jižní, západní i východní polokouli, přičemž největší část je na severní. Afrikou prochází rovník i obratníky Kozoroha a Raka.

Toto území je velice bohaté na přírodní úkazy. Můžeme zde najít tropické deštné lesy, savany, pouště i vysokohorské oblasti. Mezi největší pohoří patří Atlas, Etiopská vysočina, Dračí hory a Východoafrická vysočina. K nejrozlehlejším pouštím se řadí Namib a Sahara, která je dokonce největší na světě. V rovníkové oblasti se nachází Konžský deštný prales.

Afrika bývá nazývána „černý kontinent“, protože zde převládá negroidní obyvatelstvo. V severní části žijí Arabové s islámským vyznáním. Jižní část pak patří černé rase a křesťanství.

V dnešní době je Afrika známá zejména z médií, které poukazují na problémy tohoto světadílu. Nejzávažnějšími jsou hladomor a negramotnost. Některé státy sužují občanské války, které mají dopady na celé hospodářství. Méně známým problémem je dezertifikace pouští, což má globální dopady.


Přidal: anovot

Zobrazit podrobnosti
Počet slov: 220
Zhlédnuto: 3849 krát
Datum publikování: 4. 6. 2012