Co mi léta strávená na gymnáziu dala a vzala (Dopis)

Již čtvrtým rokem navštěvuji Gymnázium Dr. E. Holuba a teď vám povyprávím o tom, co mi gymnázium dalo a vzalo. Je to normální výměnný obchod, jako něco za něco. My škole věnujeme svůj čas, aby nebyla sama a ona nám za to na oplátku umožní získat nové vědomosti.

Nebudu tu říkat o tom co každého logicky napadne. Díky gymnáziu jsem se seznámila s novými kamarády a hodně jsem se naučila. Za to mi vzalo spoustu času. Ale tím netvrdím že by to nebyla pravda.

Tak nejprve co mi dalo. Určitě jsem pochopila, že ve třídě musíme všichni táhnout za jeden provaz, nepřivádět třídu schválně do průšvihu a starat se o třídní květiny. Také jsem zjistila že je španělština je krásný jazyk a podívala jsem se do Španělska. Strávené 3 roky mě určitě nějakým způsobem obohatily. Naučila jsem se větší samostatnosti. Zvládnu psát písemky sama, bez kamaráda! Také vím, že každý učitel vyučuje jinak a je mnoho způsobů, jak dobře naučit žáka. Znám periodickou tabulku prvků, takže to pro mě nejsou žádná nesmyslná písmena. A osvědčilo se mi, že se nevyplácí zapomínat si věci na předměty.

A nyní, co mi vzalo. Je to třeba část orientačního smyslu. Od té doby co tuto školu navštěvuji si pletu levou a pravou stranu. Nevím čím to je, ale znám více lidí, kteří mají stejný handicap jako já, a proto bychom pro něj měli vymyslet název. Já navrhuji nemoc pravo-levá nebo levo prava?….

Samozřejmě že mi odcizilo mnoho papírů a náplní do propisovacích tužek. Dále má na svém kontě hříchů to, že mě připravuje o půl hodiny krásného ranního spánku.

A to by bylo asi vše, co jsem vám dnes chtěla sdělit.


Přidal: Annicka

Zobrazit podrobnosti
Počet slov: 381
Zhlédnuto: 4541 krát
Datum publikování: 10. 6. 2011