"Nejztracenější den našeho života je ten, kdy jsme se nezasmáli." (Úvaha)

Svět je zlý. Existuje jen samé násilí, podvody, lži a problémy. Vše, co dříve dávalo smysl, je dnes bezvýznamné a zbytečné, není nic, pro co bychom měli žít. Podobný názor má dnes mnoho lidí. V životě

se jim stala spousta nemilých událostí, jsou proto zahořklí, pesimističtí a znudění a místo toho, aby

se snažili najít nový cíl a smysl života, raději vše kritizují. Přitom neexistuje nic jednoduššího, než se pousmát a podívat se na své problémy s nadhledem. Již naši předci věděli, že smích je lék a prodlužuje život. Toto jednoduché gesto zvedne náladu nejen nám samým, ale i našemu okolí a život se zdá najednou o mnoho krásnější. Netrapme se proto a mějme radost ze života.

Čemu se ale máme smát? Nejlepším zdrojem vtipu a humoru je kultura. Můžeme si zajít na nějaké humorné představení do divadla či si přečíst zábavnou knihu nebo vtip v novinách. Zdrojem pobavení může být také komediální film nebo seriál. Dříve své obdivovatele bavil například skvělý český komik Vlasta Burian, jehož filmy a komické scénky si lidé připomínají dodnes, či světově známý britský bavič Charlie Chaplin. V dnešní době dávají mladiství přednost sitcomům, mezi celosvětově nejznámější a nejoblíbenější patří Přátelé. Není však humor jako humor. Někdo má rád suchý anglický, jiný dává přednost francouzským šprýmům, někteří mají rádi morbidní černý humor a jiní prosazují české kameňáky. Každý vtip má však něco do sebe a nezáleží na tom, jestli je o blondýnách nebo o pilicistech.

Co je to vlastně smích? Jak poznáme, že je upřímný? Každý člověk se směje jinak. Někteří se jen uculují či tiše chichotají, jiní se smíchy popadají za břicho, mnoho lidí spíše řehtá, hýká nebo chrochtá. Najdou se však i tací, kteří se smějí jen z nutnosti nebo povinnosti. Jejich falešný smích je většinou přehnaně bouřlivý a obtěžuje okolí. Podle mého názoru by se člověk neměl chichotat, když na to nemají náladu. V některých situacích je přirozený pláč mnohem milejší než neupřímný smích. Vždyť i naše maminky někdy říkávají: „Vyplač se, bude ti lépe.“ a mají pravdu. Nejhorší smích je však arogantní výsměch. Někteří lidé si myslí, že jsou něco víc než ostatní a proto si mohou dovolit posmívat se jiným. Jejich chování je pro mě nepochopitelné a přeji si, abych nikdy nebyla taková, jako oni.

Smích je zkrátka jedno z nejdůležitějších gest, kterým je člověk obdařen, a proto si pamatujme: „Nejztracenější den našeho života je ten, kdy jsme se nezasmáli.“


Přidal: Chlandik

Zobrazit podrobnosti
Počet slov: 551
Zhlédnuto: 3761 krát
Datum publikování: 30. 5. 2011