Dopis Shakespearovi (Dopis)

Borohrádek 8. ledna 2011

Vážený pane Shakespeare,

Dlouhou chvíli by Vám trvalo spočítat věci, které se od vaší smrti změnily. Lidé se chovají jinak, žijí jinak, baví se jinak, avšak mnohé zůstává stále stejné, například čtení nebo návštěvy divadla. I ve 21. Století, ve kterém žiji, lidé rádi čtou a to všelijakou literaturu a navštěvují často divadelní představení, i přes to, že je mnoho nových způsobů, jak trávit volný čas. V dnešní době známe mnohá velká jména a možná byste se divil, ale patříte mezi ně.Každý člověk Vás zná jako jednoho z největších spisovatelů a dramatiků nejen Británie, ale i celého světa. Vaše díla podnítila k tvorbě mnohé další autory, avšak i obyčejní lidé ve Vás našli inspiraci a to především ve Vašem odhodlání jít za tím, co chcete.

Narodil jste se do skromných podmínek a zažil mnoho rodinných neštěstí, i přes to jste se dokázal soustředit na tvorbu, a vytvořit tak mnohá velkolepá díla. Avšak je zřejmé, že určité okamžiky Vašeho života se odrazily ve Vašich divadelních hrách. Zpočátku jste psal hlavně komedie, zřejmě proto, že Váš život naplňovaly především šťastné zážitky, ale postupem času jste začal tvořit zejména tragédie a je s podivem, že právě tyto hry patří mezi Vaše největší díla. Já osobně dávám přednost komediím, nejvíce se mi líbí Komedie plná omylů, protože je v ní stmelena vtipná zápletka se šťastným koncem, nicméně chápu divadelní kritiky, kteří upřednostňují například hru Romeo a Julie, protože v ní ukazujete, co všechno jsou zamilovaní lidé schopni pro druhého obětovat. Myslím si, že je to právě láska, které je společně se zdravím v životě nejvíce potřeba a nezáleží na tom, ke komu nebo k čemu jí chováme a proto můžeme milovat například knihy a věřím, že mnozí lidé milují právě Vaší literaturu.

Jste velkolepý spisovatel a dramatik, o tom není pochyb. Ukázal jste celému světu, že se vyplatí věřit a doufat do poslední chvíle, i když již možná není naděje, a tímto dopisem bych Vám ráda, za nás všechny, poděkovala.

S pozdravem

Vaše obdivovatelka


Přidal: Chlandik

Zobrazit podrobnosti
Počet slov: 461
Zhlédnuto: 8974 krát
Datum publikování: 29. 5. 2011