Co je pro mě důležité? (Úvaha)

Co je pro mě v životě důležité? To je věčná otázka, na kterou není jednoduché odpovědět. Důležitost něktrých věcí se totiž během života mění. Vzpomínám si na chvíle, kdy pro mě bylo nejvíce důležité, co bude dnes k obědu. Ty času jsou však již dávno pryč.

Není jednoduché však vybrat jen jednu věc, která je v mém životě nejdůležitější. Jako pro všechny ostatní je i pro důležité zdraví. Vždyť co by to bylo za život, kdybych kvůli zdravotním problémů nemohla dělat věci, které dělám tak ráda. Ale jako pro všechny ostatní, není ani pro mě zdraví jedinou důležitou věcí. Ještě před pár roky kolem mě prošel kluk a já se na něj ani nepodívala. To je dnes jiné. Dnes když kolem mě projde, tak první co si pomyslím je, že má krásné oči, úsměv, vlasy, postavu, nebo že mě na něm zaujíma něco úplně jiného. Takže další důležitá věc pro mě je láska, která je všude kolem mě i všech ostatních.

Jediná věc pro mě vždy byla a myslím, že i vždy bude nejduležitější a nejne- postradatelnější. A to jsou moji přátelé. Bez nich si nedokáži představit ani jeden den. Vždyť bez nich bych byla jiný člověk. Ano byla, protože mě velmi změnili (a podle mého názoru byla ta změna k lepšímu). Nedokáži si z nich vybrat toho nejlepšího přítele, ale jedno vím jistě, nikoho ze svých přátel nechci nikdy ztratit. Nebýt nich, nikdy bych nepoznala, co to znamená vyrazit na diskotéku, nevěděla bych o každém tolik drbů a hlavně bych si s nimi neužívala tolik legrace, jakou s nimi zažívám. Vlastně jen díky nim sem poznala, co znamenám i já. Díky nim však znám i plno jiných věcí. Hodně mi toho dali a bojím se, že jim to nikdy nebudu moci oplatit. Mnohokrát mi pomohli a dobře vím, že kdykoliv budu potřebovat pomoci, poradit nebo si jen popovídat, mohu se na ně v kterýkoliv čas a roční dobu na ně spolehnout. Právem jim za toto všechno patří označení- jedna z nejvíce důležitých věcí v mém životě.

Avšak nejen přátelství naplňuje mé dny. Ani den bych nevydržela bez svojí oblíbené hudby. Neumím si představit, jaké by to bylo kdybych se učila a nehrálo rádio, ani jaké by bylo přemýšlet o různých problémech a u toho si vnitřně nezpívat nějakou tématicky vhodnou písničku. Ikdyž si spousta lidí řekne, že bez hudby se dá velmi dobře žít, já tvrdím pravý opak. Já bych bez ní totiž nic nezvládla. Na pomyslném žebříčku důležitosti v mém životě je hudby na stejné příčce jako moji přátelé (a do přátel samozdřejmě počítám i svoji rodinu). Ani nedokáži oddělit hudbu od svých přátel, jelikož nebýt přátel, neznala bych spoustu hudby, kterou znám. A naopak kdyby mě hudba nespojovala s okolím, tak bych se se spoustou lidí nikdy neseznámila.

Myslím, že o důležitosti věcí v životě si musí každý sestavit svůj žebříček. Určitě se najdou lidé, kteří s mým žebříčkem nesouhlasí, ale je to čistě jejich problém. Pro mě je ještě mnohem více věcí důležitých. Ale chtěla jsem vybrat jen ty pro mě nejvíce důležité, a to jsou pro mě (jako pro mnoho jiných lidí) přátelé.


Přidal: helmistr

Zobrazit podrobnosti
Počet slov: 709
Zhlédnuto: 11532 krát
Datum publikování: 1. 3. 2010