Rozmazleni luxusem (Úvaha)

Luxus, komfort, přepych - to je stále více žádané, a dříve také nedostatkové zboží na českém trhu. Nyní je nabízeno s přívětivou tváří a ve velkém. Jakou cenu jsme však schopni za něj zaplatit? Což takhle upsat se ďáblu? Že to zní lákavě? Souhlasím, na cestě za luxusem se to jeví jako jedna z nejschůdnějších cest.

Chci žít na úrovni, nosit značkové oblečení, vlastnit supervýkonný automobil, mít nejmodernější domácí kino, a bydlet v prostorné, odborně navrhnuté vile se zahradou. Že jsou k tomu potřeba peníze? Žádný problém, stačí si jen vybrat z nepřeberných nabídek překlenovacích úvěrů a hypoték! Dostanete na ruku spoustu korun a bude vás to stát měsíčně pouze zlomek platu…

Co však udělá luxusní zboží s naší osobností? Možná budeme sobečtější. Lhostejnost k problémům druhých je ale ve „vyšších vrstvách“ vážená věc, říkají tomu „diskrétnost…“ Může se stát, že začneme mít radši své „šperky“, než lidi okolo sebe? Co pro nás pak budou znamenat slova jako morálka, etika, charakter či láska? Někdo by snad chtěl žít s ostatními lidmi v souladu, žít vřelý život plný zábavy a přátel. Není snad výhodnější vzdát se citů a soustředit se třeba na vybudování prosperujícího impéria?

Když ne já, tak alespoň mé děti by měly žít pohodlně! Proč jim nedovolit sledovat akční trháky a horory? Filmy přece nikoho nikdy nezkazily. Zítra Otýlkovi koupím nový Playstation. O potomky je třeba se dobře postarat nebo ne? A na tu fobii z vidliček a alergii na vodu seženu ty nejlepší doktory!

Dosáhl jsem v životě maxima, vrcholní představitelé politiky jsou závislí na mém rozhodnutí a o mou přízeň se přetahují největší obchodní společnosti. Mám spoustu peněz na utrácení. Jsem konzument, kdo je víc?


Přidal: Jiira

Zobrazit podrobnosti
Počet slov: 270
Zhlédnuto: 3574 krát
Datum publikování: 28. 2. 2010