Will Dohoda (Charakteristika)

Will Dohoda je hlavní postavou z knížek od australského spisovatele JohnaFlanagana.

Narodil se jako sirotek v opatrovně Hradu Redmontu, a vyrůstal společně se s vými dalšími čtyřmi vrstevníky Horácem, Jenny, Alyss, Geogrem. V den jeho patnáctých narozenin nastal Den vybírání, a jeho celoživotní sen, být jako jeho otec a stát se slavným rtířem se rozplinul. Místo toho o něj ale projevil zájem tajemný hraničář Halt.

V první knize se píše:,, Will byl malý a šlachovitý. Byl hbitý a rychlý a měl překvapivou sílu, ale prostě nebyl tak velký, jak bylo na učně bojové školy potřeba,´´ měl krátké hnědé vlasy a upřímné tmavě hnědé oči za kterých zářilo odhodlání. Díky svojí zvědavosti prošel Haltovou zkouškou a stal se hraničářským učněm. Vždy na sobě nosil hraničářskou pláštěnku, a pouzdro se dvěma noži, saxokánským a vrhacím, přes rameno měl toulec se šípy a svůj, v prvních dílech dvojitě zakřivený, později velký, luk. K jeho životu také neodmyslitelně patřil koník jménem Cuk, byl to pravý hraničářský kůň, byl vychovaný jen pro jezdce který mu řekne heslo a měl Willa moc rád, zvlášť když Will neodolal jeho velkým kukadlům a dal mu jedno jablíčko navíc. Will byl chytrý, i tvrdohlavý a šel si za tím, co chtěl a byl upřímný, rychle se učil, myslelo mu to, pomohl i svému největšímu nepříteli ale pořád vrstevníkovy Horácovi, se kterým se účastnil lovu kance, a odhodlaně kanci nabídl spíše svůj život než Horácův. Hodně rád střílel z luku, zato ho ovšem moc nebavili hodiny plánování, mě sklony přehlížet maličkosti. V knihách dokázal mnoho odvážných činů, často spoléhal jen sám na sebe, vlastním rozumem zachránil Sira Rodneyho, Halta i Barona Aralda před šílenými Kakarami, obětoval se a nechal zajmout Skandijci, kterým společně s princeznou Kasandrou, jinak zvanou Evalyn utekl a ukryl se v horské chatě, společně s Haltem pomohli zachránit Skandijce a uzavřel s nimi Dohodu o nájezdech na Araulen, proto také jeho příjmení ,,Dohoda´´, Zachránil vládce Skandijců Eraka, vydal se do vzdáleného severského léna jako potulný muzikant aby zabránil vpádu temudžajů do Araluenu, společně s Horácem dobyl zpět severský hrad Macindaw, pomohl zachránit Haltovu rodnou zemi a zastavit invazi Ternynsových zrádců a banditů, zachránil Haltův život když byl postřelen otráveným šípem jednoho z Genovesanů, zachránil Nihon-džin proti kterému se spikly všichni zemští rádci a ještě mnoho dalších velmi odvážných a nekdy né zrovna duchaplných činů. Díky tomu všemu si získal v Araulenu obrovský respekt.

Will je můj nejoblíbenější literární hrdina a to zvlášť protože si prošel velkým životním osudem a i přes mnoho svých nedostatků a přes všechny předsudky ostatních se z něj stal hrdina a častokrát unika jen o vlásek.

.


Přidal: klicad

Zobrazit podrobnosti
Počet slov: 597
Zhlédnuto: 5250 krát
Datum publikování: 30. 11. 2013