Nejzracenější den našeho života je ten, kdy jsme se nezasmáli – S.R.Chamforty (Jiné)

Znáte to, jdete někde po ulici a slyšíte ten charakteristický zvuk smíchu, ať chcete, nebo ne, otočíte se. A nikomu z nás by určitě nevadilo být v tu chvíli mezi nimi a také se bavit a smát se.

Smích slouží k vyjádření jednoho pocitu, radosti. Ke smíchu patří úsměv, ten sluší každému a někomu se při něm objeví ty roztomilé dolíčky. Rozhodně se radši budeme bavit s někým usměvavým než s nějakým bručounem.

Některý smích zní jak píšťalka, další jak chrochtání atd., ale na tom nezáleží, jestliže je od srdce.

Už jste se také někdy smáli, přestože jste byli smutní? Ale proč? Aby si toho nikdo nevšiml a nebo aby se někdo nevyptával na příčinu vašeho smutku či jen nechcete kazit náladu kolem? K životu radost patří, avšak smutek též, a proto bychom ho ne vždy měli maskovat, ale dát mu volný průchod třeba v podobě slz. I když ke smíchu také patří.

Čím ten smutek zahnat? Znám spoustu komedií, které mě vždy pobaví. Kamarádi sem tam řeknou vtipy, kterým se ani nejde nezasmát. Tvůrci těchto kousků museli milovat smích a asi ho tak chtěli předávat dál.

Někdo má štěstí ve spoustě věcí a přece se ani neusměje, jinému se lepí smůla na paty a přitom jeho tvář neustále zdobí úsměv. Každý z nás musí najít nějaký důvod k radosti, ať už je jakýkoliv. A nezapomínejme, že smích prodlužuje život!


Přidal: Nejka

Zobrazit podrobnosti
Počet slov: 313
Zhlédnuto: 1413 krát
Datum publikování: 30. 12. 2012