Můj noční zážitek (Vypravování)

Já a moje rodina jsme jeli o prázdninách na týdenní dovolenou s našimi známými. Pronajali jsme si chatku, kde jsme těch sedm dní hospodařili. Snad každý den jsme vyráželi na nějaké výlety.

Jednou jsme nikam nejeli a jen se povalovali venku před chatou. Večer nám rodiče řekli: „Teple se oblečte a běžte si sednout do auta.“ Vše jsme splnili a asi po půl hodinové cestě jsme dorazili do města Slavonice. Došli jsme k velké budově, její dveře byly otevřené a nad nimi visela cedule s nápisem Slavonické podzemí, dnes otevřeno do 00:00. Vstoupili jsme a kráčeli směrem dolů do podzemí. Tam už čekalo pár lidí na prohlídku v nepromokavých košilích, kalhotách a holínkách. Do tohoto oblečení jsme se museli také obléct. Když začala prohlídka, kráčeli jsme úzkými nesouměrnými chodbičkami zatopenými vodou. Některé místa chodeb byla tak malá, že jsem divila, že se tam protáhne dospělý člověk. „Tyto chodby ve třináctém století řešily odvod spodních vod ze sklepů městských domů. Dávejte pozor, je tady prohlubeň, tak ať o ni nezakopnete,“ upozorňoval nás průvodce. „Tady je ta díry,“ varoval mě a mého bratra tatínek a ukazoval na místo před sebou. „Neboj se tati, my určitě nezakopneme,“ uklidňovala jsem ho.

„Kdo by si chtěl zkusit prolézt chodbičkou s nejmenším průměrem tohoto podzemí?“ zeptal se průvodce a stál přitom u odbočky. „Půjčím mu svou baterku, aby viděl na cestu, mimochodem za tím otvorem se nachází zasypaný sklep jednoho z domů.“ „Já to zkusím!“ zvolala jsem a zvedla ruku. Musela jsem se plazit kvůli nedostatku místa. Nejužším otvorem jsem prolezla snadno. Rychle jsem se mrkla po sklepu a chtěla se vrátit, ale najednou: Bum! Třísk! Prásk! „Pomoc! Zůstanu tady! Au, moje noha!“ Zakopla jsem a něco si udělala s nohou. Nemohla jsem se na ni postavit. Odplazila jsem se ze sklepa a pokusila jsem se zvednout. Naštěstí už to tolik nebolelo, a tak jsem zbytek prohlídky propajdala.

V chatě jsem se podívala na svou nohu. Byla na ní modřina fialová jako švestka. Tu modřina jsem tam měla až do konce dovolené.


Přidal: Nejka

Zobrazit podrobnosti
Počet slov: 437
Zhlédnuto: 16678 krát
Datum publikování: 28. 12. 2012