Zpět na výpis látekHudební výchova

Hudební skupina Akustik Rauš

Akustik Rauš je česká hudební skupina z Valašského Meziříčí hrající folk a rock vzniklá ze skupiny Rauš. Frontmen kapely Radek Koutný byl v letech 1990 - 1997 členem skupiny Mňága a Žďorp.

Skupina koncertovala s Mňágou, změnu přinesla spolupráce s irskou formací The Frames. Producentem prvního oficiálního alba – Šrámy – byl Frontman The Frames Glen Hansard, album nahrávali společně s mistrem zvuku Robem Bochnikem.

Změny v sestavě kapely následující rok nasměrovaly Rauš k současnému akustickému zvuku. Rockový základ, folkařská melodičnost a naléhavé texty se srozumitelnými tématy, to jsou základní ingredience současné muzikantské trojky. Novou atmosféru v kapele spoluvytvářejí akordeonista Roman Vavřík, který koncertuje úspěšně s folklorbeatovými Docuku, a ostřílený bubeník Tomáš Borovička.

Akustik Rauš natočili očekávané album „Ujedem spolu“ v létě 2006. Fakt, že nové aranžmá Rauši sluší, potvrzují působivé texty, které se kapela nebála hledat také v poezii Jana Skácela a Václava Hraběte. Ztišení a příběhová lyrika posunula písně Akustik Rauše směrem k vnímavým posluchačům.
Přidal: jenikkozak 22. 12. 2012
Zobrazit podrobnosti

Podrobnosti

Počet slov: 157
Zhlédnuto: 1501 krát
Zpět na výpis látekHudební výchova