< Předchozí referát Zpět na výpis látekHudební skupina NeřežHudební výchova

Hudební skupina Yo Yo Band

Yo Yo Band je česká hudební skupina. Vznikla v listopadu roku 1975. U jejího zrodu stáli bratři Richard a Vladimír Tesaříci, Ondřej Hejma a Julius Novotný Kuzma. Za celou dobu trvání Yo Yo Bandu prošla kapelou celá řada hudebníků a skupina vydala celkem 7 alb a spoustu singlů.

Původně vokální skupina byla inspirována vlivy soulu, později též reggae, latiny a popu.

První singl „Horký vzduch a písek“ vychází roku 1980, druhý „Reggae jenom tak / Já se s Tebou loučím“ v roce 1982. O dva roky později se původní vokální kvarteto rozpadá. Následující rok skupina vydává 3. singl „Kamila / Královna tancovaček“, do skupiny vstupuje trumpetista Bobík Kabát.

Roku 1986 se kapela rozrůstá o Imrana Musa Zangiho. Vychází singl „To teda ne / Zády k sobě“ a jejich první LP „Velbloud, ten se má“, který získal u posluchačů kladný ohlas. O dva roky později se objevuje album „Do bačkor ne“. Roku 1990 vychází album „Lehkou chůzí“, které mimo jiné obsahuje hit „Kladno“.

V roce 1993 skupině vychází album „Karviná“, kterého se téhož roku prodá 130 tisíc nosičů. V březnu 1994 skupina získává 3 ocenění „Česká Gramy“ za album, skladbu a skupinu roku. V říjnu vychází deska „Dej mi prachy na klobouk“, plná starších písniček v novém provedení. Následující rok přichází bubeník Pavel Razím a natáčí album „Jenom kouř“ obsahující hit „Jedem do Afriky“.

V roce 1996 v soutěži „Český slavík“ získává Yo Yo Band 4. místo.

Roku 1997 vychází album „Gejza“. V roce 2001 dvojalbum „Velbloud, ten se má… / Do bačkor ne“ obsahující také 11 bonusů v podobě dříve vydaných singlů. V témže roce pak vychází i album „Souboj na kuchyňské nože“.

Po tragické nehodě v roce 2003 umírá zakládající člen skupiny Vladimír Tesařík. Skupina na žádost fanoušků pokračuje v hraní.
Přidal: osmikraska 18. 3. 2012
Zobrazit podrobnosti

Podrobnosti

Počet slov: 278
Zhlédnuto: 2043 krát
< Předchozí referát Zpět na výpis látekHudební skupina NeřežHudební výchova