Život ve vesmíru

 • Jsou různé teorie, jestli je někde ve vesmíru život (kromě naší planety) nebo jestli někde byl (př. Mars) atd. Spousta knih je o mimozemských civilizacích a otázkou je: ,,Existuje něco takového?‘‘ Život by také mohl být závislý na jiném prvku než voda, jak je to v našem případě.
 • Asi před rokem se objevila zpráva, že by na Saturnově měsíci mohl existovat život. Jsou tu jezera tekutého uhlovodíku (metanu a etanu). Byla zde vyslána sonda Cassini, která to tu měla prozkoumat. Jsou to vůbec jediná jezera, která byla v naší sluneční soustavě objevena, ale vypadá to, že tam žádný život není. 
 • Podle dalších teorií by život mohl být na volně se vznášejících planetách, které neobíhají žádnou hvězdu. Planeta by si udržela teplo pomocí vodíku, ten by zajišťoval velký tlak, a tak by i voda mohla zůstat kapalná při vyšších teplotách a teplo by planeta získávala ze svého jádra. ¨Společnost SOLIS, která tvrdí, že naší morální povinností je do vesmíru poslat život (v podobě nějakých spor), kdyby tady na naší planetě zanikl. Ten by měl být vyslán na vybrané exoplanety. Problém je, že není snadné zjistit jestli už tam život není nebo jestli je správné takto šířit život.  Přidal: Nejka 8. 1. 2012
  Zobrazit podrobnosti

  Podrobnosti

  Počet slov: 199
  Zhlédnuto: 2866 krát