< Předchozí knížka Zpět na výpis knížekNásledující knížka >Lev Nikolajevič Tolstoj: Anna Karenina 2Lev Nikolajevič Tolstoj: Smrt Ivana IljičeČtenářský deník

Lev Nikolajevič Tolstoj: Anna Karenina

Doba děje: 19. století

Místo děje: Moskva, Petrohrad, blízké vesnice, lázně

Obsah díla:

Hlavními postavami jsou osoby z vyšších kruhů, které zažívají různé situace. Anna Karenina je jednou z nich, velmi ceněná a chytrá společnice, krásná, ale nešťastně provdaná žena.

V knize se odehrává mnoho dalších menších příběhů, ale je zde i vedlejší děj vyprávějící o Annině sestře Kitty, která je neštastně zamilovaná do sukničkářského mladíka Vronského, kvůli kterému odmítne i svou skutečnou lásku Levina.

Nešťastná náhoda Annu s Vronským přivede k sobě a oba se zamilují. Jejich situaci ale společnost nepodporuje a Annu zavrhou. Kitty je zdrcena a onemocní. Šťastný osud ji ale s Levinem opět spojí, vezmou se a narodí se jim syn. Žijí šťastně, což se o Anně říct nedá. Manžel, který se o milenci dozví jí kupodivu poskytne několik příležitostí k návratu, ona však Vronského hluboce miluje a čekají spolu dítě. Alexandr, Annin manžel, se s ní chce rozvést, jelikož je situace nesnesitelná. Ona však kvůli svému synovi Serjožovi nesouhlasí. Po porodu s Vronským utíkají, ale nežijí šťastně. Anna je stále více nedůvěřivá a žárlivá a cit její i Vronského ochabují. Je nešťastná a už nevidí jinačí východisko než smrt. Skočí pod vlak pro pomstu manželovi, milenci, všem.


Přidal: tess.for 09.03.2008
Zobrazit podrobnosti
Počet slov: 196
Zhlédnuto: 9311 krát
< Předchozí knížka Zpět na výpis knížekNásledující knížka >Lev Nikolajevič Tolstoj: Anna Karenina 2Lev Nikolajevič Tolstoj: Smrt Ivana IljičeČtenářský deník