< Předchozí knížka Zpět na výpis knížekNásledující knížka >Jaroslav Foglar: Chata v Jezerní kotliněAnna Franková: Deník Anny FrankovéČtenářský deník

Jaroslav Foglar: Tajemná Řásnovka

Doba děje: Dvacáté století

Místo děje: Ulice velkého města

Postavy:

Jindra Sochor

Obsah díla:

Tato kniha vypráví o chlapci Jindrovi Sochorovi, který utekl z domova kvůli špatnému prospěchu ve škole. Zastavil se v ulicích Řásnovky, což byla městská čtvrť. Tam se seznámil s Valdou, Mírou, Otíkem a Rýšou, kteří společně chtějí založit klub.

Míra řekl, že mohou mít klubovnu u jeho tety. Ta jim to dovolí. Místnost byla plná nepořádku. Všechno uklízeli tři týdny. Potom jim Mírova teta řekla, že se musejí odstěhovat. Valda se rozzlobil tak, že zničil zeď a odešel z kllubu. Teď si mohl klub dát nové jméno: Stráž Řásnovky. Jindra se stal hlavním klubu. Dlouho hledali, kde by mohli mít klubovnu. A chodili k nim chlapci a pak zase odcházeli. Až Stráž Řásnovky pomohla chlapci, který vymyslel oblíbenou hru Fan-Tan. Tonda Menšík ji sice vynalezl, ale jiný kluk lhal, že ji vymyslel on sám.

Když se prokázalo, že hru vymyslel Menšík, místní firma mu zaplatila velkou částku za to, že ji smí vyrábět. Tonda se Stráži odvděčil tak, že se k nim přidal a zaplatil stavbu nové klubovny.

Jindra se hned po prvním dnu stráveném v Řásnovce vrátil domů. Jeho otec mu řekl, že musí jít do nějaké dílky. Jindra si našel trhuhlářskou dílnu v Řásnovce. Hned po práci měli vždycky schůzi.


Přidal: jenikkozak 05.06.2011
Zobrazit podrobnosti
Počet slov: 214
Zhlédnuto: 5450 krát
< Předchozí knížka Zpět na výpis knížekNásledující knížka >Jaroslav Foglar: Chata v Jezerní kotliněAnna Franková: Deník Anny FrankovéČtenářský deník