< Předchozí knížka Zpět na výpis knížekNásledující knížka >Vítězslav Nezval: Podivuhodný kouzelníkIvan Olbracht: Čtení z Biblí KralickéČtenářský deník

Vítězslav Nezval: Valérie a týden divů

Obsah díla:

Kniha je o dívce Valérii, která zažila opravdu podivuhodný týden. Každý den se jen hemžil podivuhodnými událostmi. Týden plný divů začal v pátek:

Pátek: Valérie viděla dva muže jak kradou v kurníku slepice.

Sobota: Dostala dopis od jednoho z nich od Orlíka, který ji varoval před tím druhým. Poté ho zachránila, načež on zachránil ji. Poté ji chtěl znásilnit misionář,, který bydlel v babiččině domě. Utekla mu, protože měla kouzelné kuličky na neviditelnost. Také viděla, jak její babička omládla a stala se krásnou.

Neděle: Prospala ji na půdě a pak unikla požáru

Pondělí: Zachránila život Richardovi. Dostala talisman proti upírům.

Úterý:Měla být upálena za čarodějnictví, ale díky kuličce se jí podařilo utéct z hranice. Uviděla Richarda, jak se proměnil v tchoře.

Středa: Babička si nic z toho, co se stalo nepamatovala. Dostala vzkaz od Orlíka, aby se sešli. Tchoř byl zastřelen. Babička řekla Valerii pravdu, že jsou s Orlíkem sourozenci.

Čtvrtek: Přijede Orlík s rodiči.

Pátek: Orlík si v přírodě povídá s Valérií.

Úryvek z knihy:

Valérie procitla. Kolem ní byla naprostá tma. Ať se namáhala jak chtěla, nepodařilo se jí rozeznati, kde leží. Napjala sluch, aby se alespoň pomocí zvujkůdopátrala něčeho o svém okolí. Dole jakoby pod zemí uslyšela dosti zřetelně lidský smích.

Znaky díla:

Autor zde používá hodně nadpřirozené prvky, chce jimi oživit děj. Valerie proto prožívá naprosto neskutečné věci, které by se nikdy stát nemohli. Autor chtěl zřejmě napsat naprosto originální knihu, proto konfrontuje nadpřirozené s realitou. Kniha dokáže čtenáře dokonale překvapit, nikdy neví co přijde dál. Nalezení bratra je na konci docela překvapivé.

Můj názor:

Kniha je o mladé dívce, která zažila týden plný divů, jak nám již říká název knihy. Spíš než týden divů by se to dalo nazvat týden hrůz. Několikrát málem přišla o život, ikdyž nakonec vše dobře dopadlo. Našla svého bratra a celá rodina se usmířila.


Přidal: sheeni 20.05.2011
Zobrazit podrobnosti
Počet slov: 300
Zhlédnuto: 5637 krát
< Předchozí knížka Zpět na výpis knížekNásledující knížka >Vítězslav Nezval: Podivuhodný kouzelníkIvan Olbracht: Čtení z Biblí KralickéČtenářský deník