< Předchozí knížka Zpět na výpis knížekNásledující knížka >Guy de Maupassant: VášeňKarel May: Duch Llana EstacadaČtenářský deník

Karel May: Černý mustang

Doba děje: 19. století

Místo děje: Divoký západ

Obsah díla:

Do jedné osady uprostřed divokého západu přijeli na svých věrných koních Old Shatterhand a Vinnetou. Narazili tam na mladého muže, mestice, který si říkal Jato-Inda. Podle jména by to byl Apač, ale Vinnetou poznal, že to je Ik-sananda, vnuk Černého mustanga, náčelníka Komančů. Ten chtěl camp, ve kterém byli, vyloupit, vypálit a osadníky povraždit. Jak mu jeho vnuk řekl, že tam je Vinnetou a Old Shatterhand a že chtějí jet do Santa Fe, rozhodl se, že přepadne nejdříve je.

Udělal ale chybu, protože jim hned ukradl koně, a oni poznali, kdo to udělal. Už nejeli do Santa Fe, ale za Komanči, kteří navíc měli jejich pušky. Když se Vinnetou a Old Shatterhand přiblížili blízko k náčelníkovi, slyšeli vše, co říkal Ik-senandovi. Komančové ho tam potom nechali, aby hlídal vzácné zbraně. Prohlížel si ty krásné pušky, když tu ucítil na rameni ruku, otočil se rychlostí blesku, ale to mu už někdo vyrval zbraň z ruky, najednou se díval do ústí revolveru a do tváře Old Shatterhanda, který ho s Vinnetouem svázal a pak si vzali své zbraně zase zpět. Do campu Ik-senandu přivezli jako zajatce a dali ho do studny, aby jim nemohl utéci.

Museli ještě zabránit Komančům v přepadu campu. Věděli, že přes noc budou v jednom údolí, a tak tam dojeli vlakem a všechny Naiiny zajali. Tok-kavovi uřízli jeho dlouhé vlasy a dali mu cop Číňana. Ostatním vzali zbraně, koně a mecidínové váčky. Nakonec všechny Komanče propustili.


Přidal: Eliko 13.12.2009
Zobrazit podrobnosti
Počet slov: 243
Zhlédnuto: 5912 krát
< Předchozí knížka Zpět na výpis knížekNásledující knížka >Guy de Maupassant: VášeňKarel May: Duch Llana EstacadaČtenářský deník